Пояснення електричного заземлення | Основні поняття

У цьому відео ми збираємося обговорити загальновживаний, але часто неправильно зрозумілий термін, Ground.

Існує безліч різних назв Ground …
Є планета Земля, земля на планеті Земля, Нейтраль, Загальна земля, Аналогова земля, Цифрова земля та Інструментальна земля … просто назвемо декілька. І тоді у вас є такі терміни, як Ground Loops …

Досить часто земля означає різні речі для різних людей. Наприклад, заземлення для електрика може означати щось інше, ніж заземлення для інженерів-електронників.

Існує маса причин для заземлення.
Правильне заземлення є найважливішим заходом безпеки у всіх електричних системах та установках.

Ми заземлюємо відкриту частину електрообладнання, щоб внутрішні несправності проводки не піднімали потенціал напруги цих відкритих частин до небезпечного рівня.

Давайте розглянемо деякі різні уявлення про землю.

Можливо, можна з упевненістю сказати, що Земля та Земля – ​​це одне і те ж.
Земля – ​​орієнтир в електричному ланцюзі, який є прямим і фізичним з’єднанням із землею. Земля Земля – ​​це земля, по якій ви йдете.

Земля Землі – це справжнє нульове вольт. Це справжнє нульове значення для будь-якої дискусії щодо електроенергії.

Вам не потрібно далеко ходити, щоб побачити докази землі.
Можливо, ви зможете помітити в землі мідний стрижень із прикріпленим до нього важким дротом.

Цей заземлювальний провід проходить до вашої панелі живлення і, зрештою, підключається до всіх заземлювальних клем усіх розеток у вашому будинку.

Зверніть увагу, що ми використовували електричний символ для землі Землі.

Символи, що використовуються для позначення наземних клем, містяться в документі Міжнародної електротехнічної комісії IEC 60417 Графічні символи для використання на обладнанні.
Символ 5017 є символом Землі.

Кожен електричний ланцюг повинен бути готовим для протікання струму. У багатьох додатках спільною основою стає зворотний шлях. Наприклад, шасі вашого автомобіля є загальним підґрунтям для зворотного струму до мінусової клеми акумулятора.

Іноді ви бачите символ Землі Землі, який неправильно використовується в електронних схемах. Намір полягає в тому, щоб символізувати Спільну Землю, і вона може бути не пов’язана із Землею.

Якщо точки заземлення не підключені до заземлення, а підключені до спільного заземлення, було б доцільніше використовувати символ IEC 60417 5020. Цей символ передбачає, що точки підключені до рами або терміналу шасі.

Звідси виникає цікаве питання …

Чи всі компоненти, що мають загальний потенціал землі, з’єднані в одній точці рами або шасі, або вони з’єднані з шасі в декількох місцях?

На жаль, схема не дає такої відповіді. Схема не дає жодних підказок щодо фізичних зв’язків. Промислові схематичні креслення вказуватимуть точки заземлення і часто надають більше деталей, але фізичні точки зв’язку все ще залишаються загадкою.

Це підводить нас до терміна, який називається Ground Loops.

Петля заземлення – це небажаний шлях електричного струму, який може спричинити хаос в обладнанні або системах управління процесами, створюючи небажаний електричний шум.

Ці небажані заземлювальні петлі створюються, коли дві нібито з’єднані точки не мають однакового електричного потенціалу. Саме тоді Закон Ома бере на себе силу і створює потік електричного струму між двома точками.

Петлі заземлення можна уникнути, якщо всі пристрої заземлені між собою в одній точці. Цей тип заземлення називається заземленням Star Point.

На жаль, на великих промислових підприємствах багатоточкове заземлення є реальністю, і можливість заземлення петель велика.

Оскільки так багато зв’язків, пов’язаних із землею в об’єкті, шанси потребувати більше однієї точки землі є великими.

 

Переглянути відео англійською мовою: