Детальні принципи проектування високоефективних дисплеїв HMI

Ласкаво просимо до нашої серії Що таке високопродуктивний HMI?
У цій частині серії ми поговоримо про детальний дизайн високопродуктивного HMI.

Добре розроблений високопродуктивний HMI зазвичай складається з чотирьох ієрархій відображення:
– Рівень 1, Огляд області процесів;
– Рівень 2, управління технологічним блоком;
– Рівень 3, Подробиці технологічного блоку;
– Рівень 4, підтримка технологічного блоку.

Кожен дисплей створить більше деталей і збільшить процес.

Філософія рівня дисплея полягає в тому, щоб надати оператору інформацію, яку вони шукають, не маючи даних на одному або двох різних екранах.

1) Ваш проект розпочнеться з дисплея рівня 1, і його основна мета – надати операторам найширший вигляд або загальний огляд заводу або об’єкта.

Добре розроблений дисплей рівня 1 дасть чітку інформацію про поточний стан процесу, а також ключові показники ефективності, такі як рівні виробництва, ефективність процесу та елементи безпеки.

У більшості випадків дисплеї рівня 1 не матимуть багато графіки, але вони будуть базуватися більше на інформації та забезпечуватимуть оператору легку навігацію до дисплеїв рівня 2. Це також дасть вказівку на основні процеси, що передують і нижче, і, нарешті, забезпечить візуальні вказівки на ненормальні ситуації та тривоги.

2) Екрани рівня 2 повинні містити інформацію та елементи керування, необхідні для виконання більшості завдань у конкретному процесі, який був викликаний з рівня 1. Доступ до рівня 2 з рівня 1 є операцією, що виконується в один клік.

Мета рівня 2 – дати чітке уявлення про системи в процесі, вибраному з рівня 1.
Опинившись на рівні 2, оператор тепер має можливість керувати технологічним обладнанням, таким як насоси, клапани та компресори.

Незважаючи на те, що важливо стежити за фізичним плануванням об’єкта та P&ID, екрани рівня 2 не повинні виглядати як копія P&ID.

3) Перехід до дисплея рівня 3 забезпечить детальні види та інформацію з дисплея компресора рівня 2, такі як час роботи, несправності, сигнали тривоги, командна швидкість та зворотний зв’язок. Він також може включати власний тренд, що відображає такі значення процесу, як тиск або витрата.

Дисплей рівня 3 також включатиме докладні діагностичні дисплеї та блокування. Детальні дисплеї рівня 3 призначені для вдосконаленого управління та усунення несправностей, елементів, які недоступні на рівні 1 або рівні 2. Багато дисплеїв рівня 3 можуть бути доступні з дисплея рівня 2.

4) Дисплеї рівня 4, очевидно, забезпечують найбільшу деталізацію датчиків, підсистем та окремих компонентів. У деяких випадках дисплей рівня 4 надаватиме інформацію про продуктивність процесора ПЛК та стан роботи вхідних та вихідних каналів.

Цей дисплей призначений для широкого та розширеного пошуку та усунення несправностей, програмування блокування та регулювання заданих значень процесу. Ви також зможете переглянути робочі процедури, інструкції з реагування на тривогу та вказівки щодо реагування на ненормальну ситуацію.

Коли це можливо, використовуйте спливаюче вікно, натискаючи правою кнопкою миші на сигналізацію, щоб забезпечити надзвичайно детальний та керований інформацією дисплей, який дасть оператору чіткі інструкції щодо сигналізації та способи його ефективного усунення.

Деякі графічні зображення та екрани HMI, використані у цьому відео, є з довідника з високоефективних HMI, що є чудовим довідником, якщо ви хочете глибше заглибитися в цю тему: https://bit.ly/3bdWzkM

Переглянути відео англійською мовою: