Програмування таймера PLC для початківців

У цьому відео ми поговоримо про таймери PLC. Ми пояснимо, що таке таймери PLC, як вони працюють, різні типи таймерів, і наведемо кілька прикладів того, як вони використовуються.

Таймери PLC – це внутрішні інструкції PLC, які можуть використовуватися для затримки вхідних та вихідних сигналів у програмі PLC.

Ці таймери працюють як реле-таймери, але ви не можете тримати PLC-таймер в руці, і для їх роботи їх не потрібно підключати до проводів.

Існує три основних типи таймерів PLC:
– таймер затримки,
– таймер вимкнення,
– утримуючий таймер затримки.

Всі ці таймери PLC мають ім’я файлу таймера, попередньо встановлене значення, накопичене значення, біт з включеним таймером, біт синхронізації таймера та виконаний біт таймера.

– Ім’я файлу таймера – це тег PLC. За цим тегом ви можете знайти заздалегідь встановлені та накопичені значення таймера, а також таймер, увімкнений, хронометраж та виконані біти.

Деякі ПЛК створюють для вас ім’я файлу таймера, а інші ПЛК – це ім’я файлу таймера.
Для всіх прикладів мого таймера я буду використовувати ім’я файлу таймера Timer1. Я також використовую селекторний перемикач, щоб увімкнути та вимкнути таймери.

– Задане значення таймера – це число, яке показує тривалість затримки таймера. Цей номер можна змінити, просто ввівши його, або ви можете домогтися, щоб ПЛК записав число в це значення. Це число не змінюється під час нормальної роботи таймера.

– Накопичене значення таймера – це число, яке показує, як довго таймер вимірював час. Накопичене значення таймера не функціонує однаково на всіх цих таймерах.

– Біт з увімкненим таймером буде ввімкнено, коли таймер увімкнено.

– Біт синхронізації таймера буде включений, коли таймер синхронізує.

– Біт виконаного таймера не працює однаково на всіх цих таймерах.

Я буду використовувати Studio 5000, який є програмним забезпеченням для ПЛК для ПЛК Allen-Bradley ControlLogix.
Але те, що ви дізнаєтесь тут на цих прикладах, можна застосувати до будь-якого іншого програмного забезпечення ПЛК. Оскільки загальні функції таймера майже однакові для будь-якої іншої марки ПЛК.

Почнемо з того, що розмістимо нову інструкцію таймера затримки на перемикачі ПЛК із входом селекторного перемикача.
Введіть ім’я файлу таймера Timer1.
Далі введіть попередньо встановлений таймер, щоб він дорівнював десяти секундам.

Не всі таймери PLC використовують одну і ту ж базу часу, деякі мають часові бази, які не можна змінити, а інші нададуть вам кілька варіантів часової бази.

Я обговорю, що відбувається з таймером затримки ПЛК, таймером відключення та утримуючим таймером затримки, коли селекторний перемикач включається і вимикається.

Налаштування таймера вимкнення затримки є однаковим із таймером затримки включення.

Ретенційні таймери затримки дуже схожі на таймери затримки. Єдина суттєва різниця з утримуючими таймерами затримки – це те, як діє накопичене значення таймера, коли ви вмикаєте та вимикаєте селекторний перемикач, і що йому потрібен біт скидання.

Програми таймера:
1) Таймер затримки включення
Таймери затримки часто використовуються в програмах PLC і різними способами. Наприклад, таймер затримки може бути використаний на кнопці запуску конвеєра.

Таймер можна було налаштувати так, що перед запуском конвеєра потрібно було натиснути і утримувати кнопку пуску протягом п’яти секунд.

Також можна встановити інший таймер затримки, щоб подавати звуковий сигнал і сигнал про запуск конвеєра.

2) Таймер вимкнення затримки
Таймери вимкнення затримки використовуються, коли вам потрібно щось продовжувати працювати довше, ніж все інше. Наприклад, вентилятори та насоси охолодження можуть продовжувати працювати після того, як машина зупинить роботу.

3) Ретенційний таймер затримки
Ретенційні таймери затримки можна використовувати для відстеження часу роботи обладнання.

Їх можна встановити для спрацьовування індикаторного світла, щоб хтось знав, що обладнання працює досить довго і вимагає технічного обслуговування для його огляду та очищення.

Переглянути відео англійською мовою: