Целюлозно-паперова промисловість не стоїть на місці. З кожним роком в неї впроваджуються все більш сучасні технології, обладнання, використовуються новітні методики для досягнення кращої якості кінцевого продукту і його екологічної безпеки. Все це вимагає висока конкуренція між підприємствами в даній галузі. Працювати на сучасному виробництві досить складно. Його комплексність, складність технологічних процесів, присутність різних хіміко-фізичних реакцій додає труднощі в управлінні підприємством даної галузі. Тільки сучасна автоматизована система управління підприємством може допомогти впоратися з керуванням і поставити його на новий якісний щабель, підвищити його ефективність і домогтися виробництва конкурентоспроможного продукту, відповідного нормам екологічної безпеки.
АСУ ТП виробничих ділянок целюлозно-паперової промисловості
Автоматизована система управління дозволяє домогтися випуску високоякісного продукту з найменшими витратами. Вона дозволяє істотно знизити витрати пару, електроенергії, використання різних хімічних речовин у виробництві. Комплексній автоматизації підлягає все обладнання для виробництва різних виробничих підсистем, яке є невіддільною частиною різних виробничих ліній.
Саме виробництво паперу є досить складним з технічної точки зору процесом. Щоб реалізувати суворе підпорядкування заданим стандартам, на підприємство впроваджується автоматизована система управління. Вона допомагає знизити витрати на виробництво паперу, а також отримати високоякісний, екологічно безпечний для споживачів продукт. Однак, щоб автоматизована система працювала належним чином, її слід грамотно встановити та постійно обслуговувати.
При виробництві паперу/картону автоматику можна встановлювати на наступні процеси:
- РПВ/РПО (РПВ (розмелювально-підготовче відділення) / ЦПМ (цех підготовки маси);
- керування млинами розмолу;
- керування наливом напірного ящика;
- регульований привід ПРМ/КРМ;
- вакуумні насоси;
- пресова частина;
- керування натягом сукон;
- управління пароконденсатною системою;
- газовий ковпак;
- крохмальна кухня;
- каландр/софткаландр;
- маслостанція;
- накат;
- управління скануючим пристроєм (іде як комплектний виріб зі своєю автоматикою);
- автоматики ПРС (поздовжно-різальний станок);