Виробництво комбікорму

Автоматизація комбікормового заводу

На сьогодні в сільськогосподарській промисловості спостерігається тенденція зростання числа комбікормових заводів. Цей процес пояснюється тим, що таким чином підприємство економить значні кошти на закупівлю і придбанні готового комбікорму на стороні, оскільки виготовлення його на своїх площах обходиться значно дешевше. Технологічні схеми ліній з виробництва комбікормів можуть бути різними, оскільки залежать від багатьох чинників:

 • продуктивність заводу (скільки суміші необхідно провести в певний час);
 • склад комбікорму (ВРХ, свинячий, пташиний і ін.);
 • необхідна точність дозування компонентів;
 • вид (фракція) продукту на виході (розсипний, гранульований);
 • універсальна схема (під будь-який тип комбікорми) або вузькоспеціалізована (під конкретний тип комбікорми).

Крім безпосередньо ділянки з приготування суміші, на будь-якому виробництві необхідні склади вихідних компонентів і готової продукції, розміри й конфігурація яких залежить від потреб конкретного підприємства.

В даний час споживачі комбікормів пред'являють дуже жорсткі вимоги щодо якості продукції. Основний критерій якості виробленого комбікорму - точність дозування компонентів і відповідність фактичного змісту компонентів заявленому, оскільки невідповідність складу комбікорму може привести до різних негативних наслідків.

Для забезпечення необхідної якості комбікормів всі основні технологічні процеси на комбікормовому виробництві повинні бути автоматизовані. Відповідно ефективність роботи сучасного комбікормового виробництва безпосередньо залежить від надійності роботи силових електрощитів та щитів управління, тензометричного і дозуючого обладнання, системи АСУТП. Наша компанія пропонує систему АСУТП і енергопостачання комбікормового заводу «під ключ», в різних варіантах комплектації (Siemens, VIPA Yaskawa, Schneider Electric, ABB, General Electric, Moeller / Eaton), в залежності від побажань Замовника і бюджету проекту. Завдяки цьому, ми можемо запропонувати оптимальне рішення для Вашого підприємства, з максимальним співвідношенням ціна / якість. Надаючи повний комплекс послуг, від проектних рішень, до поставки та інсталяції обладнання на об'єкті, наша компанія забезпечує максимальну ефективність капіталовкладень інвестора, мінімальні терміни реалізації проекту, відсутність необхідності узгодження спірних питань між різними учасниками проекту (проектанти, монтажники, постачальники обладнання), відповідність функціоналу системи спочатку заявленим вимогам. Завдяки величезному досвіду роботи в даній сфері, фахівці нашого підприємства пропонують ряд інноваційних рішень, що вигідно відрізняють нашу продукцію від продукції інших виробників, що дозволяє максимально ефективно використовувати вкладені кошти й мінімізувати терміни окупності проекту.

Дана АСУ ТП охоплює всі технологічні процеси комбікормового заводу - від стадій завантаження витратних бункерів, точного дозування компонентів  і до складування готової продукції.

Функції:

 • робота з рецептами змішування;
 • робота ваговимірювальних систем;
 • незалежний пуск і робота багатоступеневих дозуючих підсистем з різними рецептами виробництва комбікормів;
 • одночасна та незалежна робота маршрутів завантаження компонент, дозування та змішування;
 • управління процесами дроблення та екструдування зерна шляхом регулювання подачі зерна або інших компонент, в залежності від навантаження на електропривод;
 • візуалізація ходу технологічного процесу і стану обладнання;
 • запобігання виникненню відображення аварійних ситуацій;
 • контроль роботи та діагностика несправностей технологічного обладнання заводу комбікормів, локалізація несправностей;
 • ведення протоколу дій персоналу;
 • облік мотогодин по кожного технологічного агрегату;
 • оперативне відображення інформації про виробництво комбікормів і протікають процеси, основні параметри роботи найбільш енергомістке обладнання на екрані моніторів операторських станцій;
 • формування звітів, журналів тривог та аварій;
 • При необхідності до АСУ ТП виробництва комбікормів можуть бути підключені: система зважування автомобільних і залізничних ваг, система термометрії;
 • АСУ ТП заводу з виробництва комбікормів може бути інтегрована в локальну обчислювальну мережу підприємства або об'єднання шляхом SQL бази даних.

Завдяки повній автоматизації технологічних процесів гарантовано суворе дотримання технології виробництва. Це веде до значного поліпшення якості продукції та підвищення конкурентоспроможності підприємства. Автоматизація підвищує безпеку роботи, довговічність експлуатації обладнання шляхом контролю перевантажень по струму і виключення холостих пробігів, мінімізує людський фактор. Звіти та історичні тренди, реалізовані в системі управління, допомогають при виникненні нештатних ситуацій, а також оптимізувати витрати електроенергії та продуктивність технологічного устаткування.


Галерея